Gå till innehåll
onsdag 05 februari 2025

rebel

Medlemmar
  • Innehålls Antal

    20
  • Gick med

  • Besökte senast

Allt postat av rebel

  1. rebel

    mercury 3,9

    Hej ! Är det någon som vet man kan få tag i sprängskisser till mindre mercury motorer? Tacksam för svar.
  2. Problemet är löst det var en kabel som inte satt där den skulle efter dubbelkoll. Senast ändrad av rebel | 29 maj 2007 | 22:10
  3. Hej min garmin 2006 känner inte antennen.vet ej om den får några signaler eller om det e glapp någonstans.Plottern är beganad men monterade den i helgen och .Ska det vara någon slags sökning om den har varit strömlös i ca 1 år.Eller kan själva antenn pucken vara trasig.
  4. Hej har samma problem med mina dynor någon som vet vart man kan köpa vim eller jif skurpulver.
  5. Hej Kan självpolerande bottenfärg sänka topp farten .Eftersom förra ägren målade varje år så är det ett tjockt lager .Går det att ta bort lite om man vill.
  6. Beror på vilken årsmodell fichten är .Hade en från -98 som inte var något att ha.
  7. Med min yamaha 10 från 84.så gör den ca 20 knop.köpte den för 800 utan motor.
  8. har själv en liten fluga med en 10hk yamaha.
  9. Hej någon som vet vilket pris -07 ligger dyrare än dom andra eller ?.kartbilden ser häftig ut.
  10. medföljer det svensk text i bruksanvisning och plottern
  11. Kollar lite på plotter någon som har erfarenhet gärna garmin typ.2006c,182c eller liknande.vart kan man köpa billigast från usa någon som vet några bra och billiga sidor eller i sverige. ?
  12. är det ingen som har någon rebel 24s vill bara veta motoralternativ. någon som har bilder?
  13. denna motor har bara gått 280h i stockholm och är servad regelbundet.
  14. jag kan fixa en bild.http://www.yamaha-motor.se/produkter/marin/utombordare/tvaatakt/150_200_250.jsp
  15. det är inte hpdi utan en vanlig tvåtaktare dom ska slutas att säljas vid årsskiftet.för att dom inte uppfyller miljö kraven.väljer nämligen mellan den här och yamahas fyrtakt 150.
  16. rebel

    yamaha 200-06

    Någon som har en yamaha 200fetol konversionell tvåtakktare är det en bra motor till rätt pris funderar på att skaffa en . Tacksam för svar!!
  17. har en evinrude 175 ficht-98 som har skurit 2 gånger vilken dålig motor. någon som har något liknande.
  18. rebel

    rebel 24s

    Någon som har en rebel 24 s. vilken motor passar går en 150 yamaha fyrtakt.
×
×
  • Skapa nytt...