Gå till innehåll
onsdag 19 februari 2025

Primvent021

Medlemmar
  • Innehålls Antal

    3
  • Gick med

  • Besökte senast

Anseende bland gemenskapen

0 Neutral

Om Primvent021

  • Placering
    Landkrabba
  1. Okej, nu va ju Steffesmat intreserad av nya segel och inte en ny båt. Det är ju ett gissel att bli av med den båten man har också, särskilt om den inte har segel eller motor. Jag blev förvirrad av ditt svar, trodde du va köparen med tanke på det du skrev. Steffesmat: Om du önskar köpa segel och delar så har du några dagar på dig innan jag beslutar om skrotning eller ej. Ifall jag betalar för uppställning över vintern så kommer jag inte vilja sälja seglen
  2. Jaa jag har lite prutmån med i priset och jag kan slänga in resten av båten om nu någon skulle önska den haha. Vilken summa tycker du är rimlig? Om intresse finns och skrotning blir aktuell så kan du definitivt få plocka andra delar som kan vara intressanta från båten också.
  3. Hej! Jag ska ta upp min primvent 21 i eftermiddag och se över om den är värd att laga eller inte. Om du kan ge mig ett bra pris (5k) för alla tre segel (som är i ganska begagnat skick men kompletta.) så kan du få köpa dom av mig.
×
×
  • Skapa nytt...