Gå till innehåll
fredag 21 februari 2025
Gäst
Gäst

Nattljus

  • En ny variant av LEDbelysning från Båtsystem Lighting, ger dig möjlighet att byta från normalt vitt ljus till mörkerseende, rött ljus genom att trycka på strömbrytaren eller vrida på och av dimmern.Lampan har alltid rött ljus vid första påslagningen för att inte riskera att mörkerseendet blir förstört.

En ny variant av LEDbelysning från Båtsystem Lighting, ger dig möjlighet att byta från normalt vitt ljus till mörkerseende, rött ljus genom att trycka på strömbrytaren eller vrida på och av dimmern.Lampan har alltid rött ljus vid första påslagningen för att inte riskera att mörkerseendet blir förstört.

Denna RV ljusversionen kommer att bli tillgänglig för flera modeller. De första modellerna som släpps med RV blir Corona och Nova.  

Tekniska specifikationer för ljuset är: 8-30V. Vitt ljust: 2,0 W, 120Lumen och 12SMD 3200K, Rött ljus: 0,5W, 3SMD röd  

Rekommenderat pris i butik inkl moms är 495:- kr.




Användar Respons

Rekommendera Kommentarer

Det finns inga kommentarer att visa



Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Skapa ett konto på maringuiden.se. Det är lätt!

Registrera ett nytt konto

Logga in

Medlem på maringuiden.se? Logga in här.

Logga in nu

×
×
  • Skapa nytt...