Gå till innehåll
fredag 21 februari 2025
Gäst
Gäst

Knot & Fjärsing

  • Kerstin Lorentsson och Göteborgs Fiskhandlarförening serverar fisksoppa, smarriga fiskburgare och ibland lite Knot & Fjärsing.

     

Kerstin Lorentsson och Göteborgs Fiskhandlarförening serverar fisksoppa, smarriga fiskburgare och ibland lite Knot & Fjärsing.

Knot? Kerstin har överseende med undertecknads bristande kunskaper, överlag ser nog de flesta mest fyrkantig fisk!. Fast igår kom det in en 12´årig grabb som kunde namnge varenda en av fiskarna i jollen här. Säger Kerstin och uppmanar utställarna att njuta av den serverade maten. Hos kerstin (till höger i bild) är det gott och enkelt att ta sig en snabblunch från havet - och fortsätter glöm ej att berätta att vi får besök av Staffan Greby på Lördag, då blir det Ostronfest!

 




Användar Respons

Rekommendera Kommentarer

Det finns inga kommentarer att visa



Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Skapa ett konto på maringuiden.se. Det är lätt!

Registrera ett nytt konto

Logga in

Medlem på maringuiden.se? Logga in här.

Logga in nu

×
×
  • Skapa nytt...